Jak ubrać się na siłownię?

Jak ubrać się na siłownię?

Wybór stroju do ćwiczeń ma istotne znaczenie. Dobrze dobrany ubiór wspomaga trening, gwarantuje wygodę, swobodę ruchów, oraz chroni organizm przed przegraniem.

Kupując odzież sportową, powinniśmy zwrócić uwagę na: rodzaj materiału, z którego jest ona wykonana, fason, rozmiar. Ubrania do ćwiczeń na siłowni powinny być wykonane z tkanin o właściwościach termo aktywnych- przepuszczających powietrze i odprowadzających nadmiar wilgoci z powierzchni skóry. Tego typu tkaniny gwarantują komfort podczas treningu, pot nie będzie spływał po skórze ćwiczącego, ponieważ sukcesywnie będzie odprowadzany na powierzchnię ubrania. Na siłownię nie zabieraj raczej ubrań, które są wykonane z nieprzepuszczalnego nylonu – lepiej nada się on na reklamówki.

Nasi pracownicy, często widzą na siłowni osoby, ubrane w zbyt luźne lub zbyt ciasne ubrania, które sprawiają wiele problemów. Również fason odzieży jest ważny. Ubranie nie może wpijać się w skórę, zsuwać się ani zaczepiać o urządzenia.

Dobór fasonu odzieży zależy od rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Dla kobiet, które często uczestniczą w zajęciach zorganizowanych, wymagających szybkich ruchów, wygodniejsze będą leginsy, panowie do ćwiczeń siłowych na urządzeniach, zwykle wybierają luźne spodnie dresowe.

Przy kompletowaniu zestawu odzieży na siłownię należy pamiętać o bieliźnie, także ta część garderoby powinna być wykonana z tkaniny termoaktywnej. Panie koniecznie powinny zaopatrzyć się w biustonosz sportowy, bez fiszbin, dobrze przylegający, elastyczny, stabilizujący i dobrze podtrzymujący biust. Bardzo ważnym elementem stroju są buty. Najlepsze będą buty wykonane z materiału przepuszczającego powietrze, z elastyczną antypoślizgową podeszwą, dopasowane, oraz dobrze trzymające się stopy. Strój sportowy należy zapakować w torbę przeznaczoną do jego przechowywania i przenoszenia.

Jeśli, planujemy częste treningi na siłowni, to dobrze by było posiadać co najmniej dwa zestawy odzieży do ćwiczeń. Tak, aby kiedy jeden suszy się po praniu, mógł być używany drugi. Niehigieniczne jest zakładanie przepoconego na poprzednim treningu stroju.