Co należy zabrać ze sobą na siłownię?

Co należy zabrać ze sobą  na siłownię?

Kiedy wybieramy się na siłownię, należy zabrać ze sobą kilku niezbędnych rzeczy.

Potrzebny jest wygodny strój sportowy. Koszulka, spodnie, buty, skarpetki w przypadku kobiet również biustonosz sportowy oraz gumka do włosów. W niektórych siłowniach szafki na odzież zamykane są na kłódkę, należy mieć własną kłódkę, żeby zamknąć szafkę z pozostawionymi w niej, prywatnymi rzeczami. Praktycznym rozwiązaniem jest kłódka zamykana za pomocą kodu. Nie trzeba wtedy pilnować kluczyka.

Na salę ćwiczeń można zabrać ze sobą:

-butelkę wody, najlepsza jest woda niegazowana, woda gazowana niepotrzebnie sztucznie pobudza apetyt, słodkie napoje nie są zalecane ze względu na wysoką zawartość cukru. Zwykła woda sprawdzi się lepiej niż napoje energetyzujące.

- mały ręcznik, posłuży on do ocierania potu;

-słuchawki, w czasie ćwiczeń np. na bieżni czy rowerze można słuchać muzyki;

-uchwyt do telefonu, przypinany do pasa lub na przedramię, telefon umieszczony w uchwycie będzie zabezpieczony przed upadkiem lub pozostawieniem na urządzeniu;

-rękawiczki do ćwiczeń, zabezpieczają nadgarstki przed nadwyrężeniem oraz chronią dłonie przed odciskami;

Po zakończeniu treningu w większości siłowni można wziąć prysznic. W torbie z wyposażeniem na siłownię powinny znaleźć się: klapki pod prysznic, żel do mycia ciała, szampon do włosów, ręcznik kąpielowy, suszarka do włosów i grzebień.

Zgodnie z zaleceniami dietetyków, dla poprawienia efektywności treningu, w ciągu godziny od zakończenia ćwiczeń, należy zjeść posiłek. Jeśli wiemy, że powrót do domu zajmie nam więcej czasu, to powinniśmy zabrać ze sobą na siłownię pojemnik z jedzeniem, porcję odżywki w szejkerze lub baton białkowy.

Tak przygotowane wyposażenie, ułatwi nam maksymalnie efektywne wykorzystanie czasu spędzonego na siłowni.